woolash reviews
در برقی اتوماتیک و کرکره
ساخت و نصب کانال پلی یورتان
نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز تفال
خرید توتون توتون
تشک طبی
تاريخچه تشكيل سايت گوگل از ابتدا تا امروز معرفي مطالب جالب با لينك منبع
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :امين طيرانيان
تاريخ: ۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت: ۱۱:۳۵:۵۵

گوگل كار خويش را به تيتر يك پروژه پژوهش ها در اوايل سال 1996 به وسيله “لاري پيج” و “سرجي برين” كه دو دانش جو PHD از دانش كده “استنفورد” بودند آغاز كرد . آنها مي خواستند فرضيه خويش را در موضوع اين‌كه “اگر موتورهاي جستجو شالوده و اساسشان بر روي بررسي رابطه در بين وب وبسايت ها باشد سود بهتري نسبت به روش هاي مرسوم و كلي آن مقطع داشت” را بسط دهند . اين خط مش را در اول ناميدند “BackRub ” به ياد اين كه سيستم لينكهاي گذشته و داد گرديده را محاسبه مي كرد و اهميت يك سايت را تقريب مي زد . (در آن برهه زماني يك موتور جستجو كوچكي به اسم “RankDex”ُ با همين استراتژي كار مي كرد .) 

طراحي سايت در مشهد
آن ها متقاعد شدند كه صفحاتي كه لينكهاي بيشتري به آن‌ها از طرف صفحه ها داراي اعتبار ديگرداده شده داراي اهميت و رابطه بيشتري مي‌باشند .”پيچ” و “برين” تصميم گرفتند ايده و فرضيه و يافته خود را بعنوان گزيده از تحصيلات دانشگاهي براي موتور جستجوي خودشان انجام دهند . 
دامين” www .google .com “را در پانزدهم سبتامبر سال 1997 ثبت كردند . 
بعد از آن به طور رسمي شركت گوگل را در هفتم سال 1998 در گاراژ يك عدد از دوستانشان در “Melno Park ” در كاليفرنيا ساخت كردند . آنگاه در فبريه سال 1999 شركت منتقل شد به دفتري در “165 University Avenue” در “پالوآلتو” به خانه شماري از “Silicon Valley Technology” و ادامه فعاليت اعطا كرد .گوگل در سال 1999 ناكامي مضاعف بزرگي خورد، زماني “altavista” مشهورترين موتور كاوش نزد يوزرها با خبر بود .پس از اين ناكامي گوگل مجدد به رخ روزنه اي تازه برگشت و آن يوزرها را گم راه كرد .آنگاه مكان گوگل به سرعت هر چه تمام خيس در “University Avenue”گسترش يافت . 
سپس گوگل در ساختمان هاي بسيار زيادي در كنار هم در ” Amphitheater Parkway” سال 2003 بومي شد . 
موتور جستجو گوگل به ياد آساني و تميزي طراحي(تقليد شده از “altavista” اوليه) و نتايج كاوش مرتبط آن در بين يوزرها وب جاي بخصوصي براي خويش گشوده كرد .در سال 2000 گوگل شروع كرده بود به فروش تبليغات به وسيله فروش عبارات اصلي كه مرتبط و آشنا تر براي يوزرها بود .تبليغات بر اساس متن‌ها بودند تا صفحات داراي پباده سازي ساده و سبك و به اصطلاح “Fastloading” باشند . معنا و ايده فروش لغات اساسي (Keywords) براي تبليغات به وسيله “Overtrue” براي اولي توشه بنيان گذاشته شده بود . در فبريه سال 2003 ، “پيرا لبز” را كه شرايط فعلي صاحب و مالك “Blogger” و مبتكر و سوق‌دهي كننده اينترنت وب سايت فضا دهنده گوگل براي وب لاگ مي باشد را بدست آورد . اين دستاورد به لحاظ مي آمد كه نيز طراز با ماموريتها و موقعيتهاي كلي گوگل نباشد . اگرچه كه اين جنبش توانايي شركت را براي بدست آوردن داده ها از اين سو و آنسو از پستهاي بلاگها تامين مي كرد تاسرعت و روابط ميان موضوعهايي كه دربرگيرنده “اخبار گوگل” مي شود رابهتر كند . 
در اوج برد گوگل در اوايل سال 2004 ، وي دارنده بيشترين درخواست جستجو نسبت به “Yahoo! ” و “AOL” و “CNN ” كه حدود 80 درصد مي باشد را داشت . قسمتي از مردم گوگل را در فبريه سال 2004 زماني ياهو! تكنولوژي كاوش گوگل را به كنار گذاشت كنار گذاشتند تا نتايج مستلي بدست آورند . به حافظه ارتقاء جمعيت مدارك و به كارگيري كنندگان گوگل كلمه “Google ” در آمريكاي شمالي به عنوان فعل و نام دخيل به معني “انجام دادن كاوش (مخصوصا در موتور گوگل)” وارد زبان آن‌ها (فكر كنم انگليسي) شد . حدس زده مي شود كه برخورد و پاسخ گوگل به جستجوها ياهو! شخصي مي شود . از داده ها شخصي مثل “Orkut , Gmail , Froogle ” براي دادن نتايج بر اساس چيزهاي شخصي به كارگيري مي شود . در حقيقت، يك قسمت براي جستجوهاي فردي گوگل “beta” و “Google Labs” قرار دادند كه به رخ آزمايشي در هم اكنون عمل مي باشند . 
در سال 2002 گوگل به عنوان مفيدترين كلمه و واژه سال گزينش شد . دو سال بعد از آن گوگل توانست 8 ميليارد وب سايت اينترنتي را تحت در دست گرفتن درآورد و به بازار بورس روش پيدا نمايد و به يك‌باره شركت و پرسنل آن همه ثروتمند شدند . به‌علاوه كمپاني از همان سال همكاري خويش در فعاليت‌هاي انسان‌دوستانه بسياري را مقدمه كرد . در سال 2006 ساختمان با اهميت گوگل داراي شهرت به GooglePlex به محيطي بالغ بر 47 هزار مترمربع و با امكاناتي فوق‌العاده براي كاركنان كه آرزوي هر كسي براي فعاليت كردن در آن است، با بيش از 12000 كارمند منتقل شد . در به عبارتي برهه زماني گوگل آنقدر مورد توجه قرار گرفته بود كه به تمدن لغات آكسفورد افزوده شد . 

طراحي اپليكيشن در مشهد
در سال 2008 گوگل مرورگر اختصاصيش به نام گوگل كروم را به بازار عرضه كرد . مجموعه‌ي عظيم گوگل تاكنون سرويس‌هاي اكثري را در اختيار يوزرها خود قرار داده مي‌باشد كه در درحال حاضر حاضر تعداد سرويس‌هاي ارايه شده به بيش از 150 هزار زمينه رسيده هست .يك عدد از افتخارات گوگل الگوريتم‌هاي محاسباتي فراوان كاركشته براي جست‌وجو ميباشد كه بيشترين نتايج موجود را در كمترين زمان ممكن در اختيار استفاده كننده قرار ميدهد . كمپاني بر اين اعتقادوباور مي‌باشد كه مي بايست تمام اعتنا خود را روي كاربران خويش معطوف كرده‌ و هر روز سعي نمايد تا آنها را براي رسيدن به خواسته‌ها و پاسخ‌هايشان در كمترين برهه زماني در دنياي اينترنت نزديك و نزديكتر كنند .از سال 2001 تاكنون اريك اشميت نقش مديرعامل گوگل را به عهده داشته و قرار است اين مسئوليت به عهده يكي از بنيانگذاران گوگل، لري پيج نهاده شود . اما اشميت همچنان در مركز هيات مديره قرار خواهد داشت و مشاور لري پيج خواهد بود . آنان بر اين باورند كه اين تغيير‌و تحول به پرورش اكثر شركت ياري خواهد كرد . 
موسسين اين شركت با سرمايه‌اي بالاي 9 ميليارد دلار و بيش از 24000 كارمند، همواره انگيزه با اهميت خود را از فعال‌سازي گوگل «ساماندهي همه اطلاعات دنيا» اعلام كرده‌اند، و شعار رسمي و هميشگي گوگل «شرارت ممنوع» بوده هست . ولي گوگل تحريم‌هايي را بر پايه مسايل سياسي ميان كشورها اعمال مي‌نمايد كه اين مسئله مي‌تواند از محبوبيت اين موتور جست‌وجوي دوست داشتني بكاهد و موجب نارضايتي يوزرها گردد 

گوگل شركتي مي باشد كه توقف براي آن معنايي ندارد و هر روز خلاقيت‌هاي منحصربه‌فردي را ارايه مي‌كند

نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]